top of page

המסע שלי

מטרת עבודתי - לעזור לאנשים לחיות בשמחה ובסיפוק.

                                      

את מסעי התחלתי בילדותי.

קשיים רגשיים ופיזיים בתוכי ומסביבי הובילו אותי לשאול שאלות רבות ולחפש פתרונות. למה כל כך קשה לי? איך אוכל להקל על הכאב הרגשי שלי, כשאין לי עם מי לדבר? מדוע אנשים סובלים? האם יש דרך לחיות חיים טובים יותר? ביקשתי מהמבוגרים סביבי שיראו לי את הדרך, הקשבתי קשב רב אך קיבלתי מהם תשובות לא ברורות והסברים מנוגדים. הבדידות הובילה אותי לשאול, האם באמת יש אלוהים או כוח עליון? אם כן, איך אוכל לתקשר איתו ואולי להבין ממנו את התוכניות שלו. למה אני כאן ומה אני צריכה לעשות?

אך לא היתה תשובה – או לפחות זה מה שחשבתי.

בהתחלה השאלות התייחסו לסביבת ילדותי, אחר כך הן התעצמו  כשטיילתי בעולם ופגשתי אנשים עניים מאד בהרים של דרום אמריקה, הומלסים על מדרכות ניו-יורק העשירה או כשנדהמתי מההשפלה שחוו השחורים איתם נפגשתי בדרום אפריקה, בתקופת ההפרדה הגזעית (apartheid) ורבים אחרים.

החיפוש הלך וגדל ואתו התסכול. לצערי התשובות לא היו מספקות. יום אחד, תוך כדי לימודי אומנויות הבמה בניו יורק, גיליתי לשמחתי  את  "החומר של סת", סדרת ספרים עם ידע מופלא ופרקטי המלמד את טבע המציאות שלנו. הספרים סיפקו לי הרבה תשובות, אך בעיקר אתגרים לצאת ולתחקר - כיצד אנחנו יוצרים את המציאות שלנו ואח"כ ליישם את מה שלמדתי בחיי היומיום שלי. לא הנחתי לאף שיעור עד שהבנתי ותרגלתי אותו על עצמי, עד שחוויתי את השינוי בתוכי. לימוד החומר של סת היה מאתגר ומעודד כאחד. חיי השתנו!

המשכתי ללמוד ממורים רבים ומגוונים בארץ ובעולם. בארה"ב, למדתי מדברה ווסט כיצד ליצור בצורה מכוונת מתוך העוצמה שבתוכנו. באירופה, ממסטר דאנג שלימד הילינג פיזי ורגשי - אנרגיה אוניברסלית. בישראל פגשתי את בירון קייטי – ממנה למדתי לזהות את המציאות הטובה שלנו ולא להזדהות עם ה'סיפורים' שמתרוצצים לנו בראש. דרך האינטרנט למדתי מהרצאות של אברהם- מורה רוחני המלמד את חוקי היצירה. אני עדיין לומדת ממדעני מוח ורבים אחרים המלמדים נושאים מגוונים. גם מתלמידיי וממטופליי למדתי רבות. 

הלימוד הרבגוני, החוויות הרבות והשינוי הגדול שעברתי הובילו אותי בצורה טבעית ללמד אחרים: בלונדון, ניו-יורק, שוודיה, פורטוגל, ובישראל היכן שאני בונה קהילה של תלמידים ומטופלים. אני רואה כל הזמן את תלמידיי משנים את התודעה שלהם, לוקחים אחריות על חייהם ומעשיהם ומשפרים את היחסים שלהם עם עצמם ועם אחרים – יוצרים את החיים שלהם מתוך מודעות ובחירה. חלקם הם אנשי עסקים, אנשי אומנות או אבות ואימהות. הם מצליחים ליישם את הלימוד, לעבור תהליך של שינוי ולהוציא לפועל את החלומות שלהם ולהיות שמחים יותר. הנאה גדולה נוספת היא לראות את תלמידיי הופכים בעצמם להיות מורים.

 

תמצית עבודתי - ללמד אנשים ליצור בעוצמה ובצורה יישומית את החיים שהם בוחרים לחיות.

אני מובילה אותם למודעות - מעודדת אותם לשאול שאלות, לתחקר את המציאות שלהם, להעז לעשות שינוי בפרספקטיבה שלהם כדי לראות תמונה רחבה יותר  של החיים.

אני מלמדת אותם את חוקי היקום  - כבסיס יציב וקבוע עליו נשענות היצירות שלנו, בשילוב עם הבנת הטבע האנושי וצרכיו.

אני מלמדת אותם את חשיבות המחשבות - המודעות והלא מודעות, שהן זרע כל יצירה. מחשבה שחוזרת על עצמה יכולה להפוך לאמונה, האמונה יכולה להוביל להרגשה ושניהם יובילו אותנו להתנהגות תואמת.  תחקיר המחשבות עוזר לנו לשנות את היצירה שלנו מהבסיס, ואח"כ לבחור מחשבות חדשות התואמות את מטרתנו, לכוון אותן ליצירה שלנו ולהגיע ליעדנו במהירות ובקלות.

אני מלמדת אותם לראות את המציאות כפי שהיא ולא את ה'סיפורים' שיש להם בראש. המציאות תמיד יותר טובה לנו מכל סיפור בראש.

אני נותנת להם כלים פרקטיים וקלים ליישום, כדי לשנות את המציאות שהם לא רוצים, ולממש את היצירות שהם רוצים. למשל: כיצד להסיר ביקורת, ליצור מומנטום חיובי ביומיום שלהם, להתמקד במה שהם כן רוצים (במקום במה שהם לא רוצים), להסיר מכשולים ועוד רבים אחרים.

 

במהלך שנות עבודתי פיתחתי את שיטת "ספירלת היצירה", שיטה מתודית ופרקטית, החובקת בתוכה את כל הידע לו אנו זקוקים כדי ליצור בעולם הפנימי ובעולם הפיזי שלנו. הלימוד קל להבנה ונתמך ע"י תרגילים פשוטים וקלים ליישום.

שיטת "ספירלת היצירה" מיושמת בדרכי לימוד מגוונות: בסדנאות, בקורסים, בקבוצות ובאופן פרטני מזה 30 שנה, בארץ ובעולם בהצלחה רבה.  

                

אני נמצאת כעת בתהליך של כתיבת הספר - "ספירלת היצירה" והוצאתו לאור.

bottom of page